Studencka Sieć Komputerowa Politechniki Poznańskiej

Witamy na stronach informacyjnych Studenckiej Sieci Komputerowej Politechniki Poznańskiej. Studencka Sieć Komputerowa obejmuje przyłącza do zasobów uczelnianych oraz sieci Internet w domach studenckich mieszczących się na kampusie Piotrowo. Celem tego serwisu jest informowanie o stanie sieci, pomoc w rozwiązywaniu problemów i ułatwienie kontaktu z administratorami SSK.

Aby mieć możliwość logowania się do serwisu trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem sieci i podać przy rejestracji działający adres e-mail.


Zasięg SSK

Na dzień dzisiejszy dostęp do sieci mogą uzyskać mieszkańcy wszystkich akademików Politechniki Poznańskiej tj.:


Sprzęt

Okablowanie strukturalne domów studenckich oparte jest na UTP kat. 5 (skrętka). Każde gniazdko podłączone jest do przełączników firmy 3Com, a te z kolei do routerów Alpine firmy Extreme Networks. Akademiki połączone są między sobą oraz z węzłem sieciowym w Dziale Sieci Teleinformatycznych za pomocą światłowodów.


Internet

Dostęp do sieci "Internet" realizowany jest na dwa sposoby:

1. Bezprzewodowy WiFi - informacje na ten temat są tutaj

2. Przewodowy (kablowy) - mieszkaniec pokoju posiadającego gniazdo sieci komputerowej, może uzyskać dostęp do sieci po wypełnieniu elektronicznego formularza rejestracyjnego oraz po złożeniu w formie papierowej formularza "Oświadczenie Użytkownika" w Administracji Domu Studenckiego (formularz dostępny w Administracji DS-u) lub osobistego zgłoszenia się w Biurze Obsługi Sieciowej Studentów (BOSS). W przypadku osobistego zgłoszenia się w biurze BOSS w celu aktywacji przyłącza należy przedstawić dokument tożsamości na który odbyła się rejestracja elektroniczna oraz karty mieszkańca DS.-u (lub "Karty wyposażenia pokoju").


Kontakt

Biuro Obsługi Sieciowej Studentów (BOSS) mieści się w budynku Domu Studenckiego
nr 4 pok. 2.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 10.00 - 12.00
Wtorek: 10.00 - 12.00
Środa: 10.00 - 12.00
Czwartek: 10.00 - 12.00
Piątek: 7.30 - 9.30

Dodatkowo można kontaktować się z nami drogą elektroniczną za pomocą formularza dostępnego po zarejestrowaniu i zalogowaniu się do serwisu lub bezpośrednio, pisząc na adres scnmaster@put.poznan.pl.